NSK Otomotiv Projesi - trexDCAS

Kuruluşu 1950 yılına dayanan NSK Group’ un direksiyon ve süspansiyon sitemleri üreten fabrikası NSK Otomotiv, Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde bulunmaktadır. 1982 yılından bu yana rot imalatı yapan NSK Otomotiv, ticari araçlar, zirai traktörler, iş makinaları ve özel araçlar için ROTA markalı rot, rotbaşı, rotil, komple rot, rot mili, V kol, bugi kolu ve tamir takımı gibi direksiyon ve süspansiyon parçalarını üretmektedir.

Az miktarlı, çok çeşitli ve özel nitelikli ürünler üretme konusunda uzmanlaşan NSK Otomotiv; ISO 9001, TS 16949, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgelerine sahiptir. ROTA markası ile orijinal ekipman tedarikçisi olan NSK Otomotiv, orijinal ürün garantisi, ürün sorumluluk sigortası ve satış sonrası hizmet desteği ile sektöründe fark yaratmaktadır.

NSK Sıcak Metal Dövme fabrikası 3.500m²’si kapalı toplamda 5.000 m² alanda üzerinde Dövmehane, Kalıphane, Talaşlı işleme bölümleri ile başta direksiyon ve süspansiyon parçaları üretiminde kullanılan NSK Otomotiv’in sıcak metal dövme ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca NSK Sıcak Metal Dövme birçok sektöre sıcak metal dövme üretimi de yapmaktadır.

Trex DCAS proje kapsamında toplam 40 istasyondan veri toplanarak canlı üretim ve verimlilik takibi yapılacaktır.