Mega Metal Projesi - trexDCAS

Mega Metal yüksek kalitede Elektrolitik Bakır Tel üretiminin yanı sıra, sürekli müşteri memnuniyeti ilkesi ile stratejik noktalara yaptığı önemli yatırımlarıyla, ürünlerinin % 40 ını iç piyasaya % 60 ını da A.B.D. den Çin’e kadar geniş bir yelpazeye ihracat yapan bir dünya şirketi haline gelmiştir.

Mega Metal firması tecrübeli personelinin, en son teknoloji ürünü makinelerle ürettiği Elektrolitik Bakır Tellerin her geçen gün gelişen kalitesi ile müşterilerine verdiği mal ve hizmet kalitesini her geçen gün daha da arttırmaktan haklı bir gurur duymaktadır.

Mega Metal ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sertifikasına sahiptir. Toplam Kalite Yönetimi (TQM) sayesinde, ham madde girişinden satış sonrası hizmetlerine kadar tür kalite yönetiminin etkinliğini arttırılmıştır.

Mega Metal’de üretim prosesi “A” kalite Bakır Katodun Upcast makinesinde 8,0 mm çapında Oksijensiz Elektrolitik Bakır Çubuk olarak dökülmesi ile başlar. 8,0 mm çapındaki Elektrolitik Bakır çubuk, ASTM, DIN, BS, NFC ve TSE standartlarına uygun olarak çıplak veya kalaylı olarak mono ve çok telli şeklinde inceltilerek, müşteri talepleri doğrultusunda satışa sunulur veya ileri üretim aşamaları olan büküm ünitesine gönderilir ve daha sonra bükülü olarak satışa sunulur.

70 bin metre kare açık alan üzerinde, 22 bin metrekare kapalı alana sahiptir. 120’nin üzerinde makinesiyle üretim yapmaktadır. TREX DCAS MES ile birlikte, üretimin her aşamasını anlık olarak izlemeyi hedeflemiştir. Sistem, 2014 yılı sonuna kadar Logo ERP sistemiyle tam entegre şekilde çalıştırılmak hedeflenmektedir. Bu sayede, TREX DCAS ile sağlanacak operasyon gerçek zamanları ERP sistemine kayıt altına alınmış olacaktır. Bu sayede, ERP sisteminde gerçekleştirilecek maliyet muhasebesi çalışmaları için veri oluşturmuş olacaktır.