Akar Makina Projesi - trexDCAS

Akar 2004 yılında Mikail Yeşil ve Selami Yeşil tarafından kurulmuştur. Talaşlı imalat ve fason işçilik yapmak üzere Turgutlu / Manisa adresinde kurulmuştur. 2006 yılında Bureau Veritas tarafından ISO 9001:2000 Kalite belgesi alınmıştır.

Dünya devlerinden kalite öncüsü olan Schneider Electric’in kalite yönetim sistemi SSQM süreci başarı ile bitirilmiş ve ONAYLI YAN SANAYİ ünvanı kazanılmıştır.

Talaşlı imalat kabiliyetleri ile gelişmeye ve büyümeye devam eden Akar, 2008 yılında taşınma gereği duymuştur.Turgutlu Sanayi Bölgesi (KSS) içinde yaklaşık 1200m² alan üzerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.Akar,son yıllarda kabiliyetlerini geliştirmiş özellikle otomotiv ürün gruplarını üretebilen tedarikçi konumuna gelmiştir.

2008 yılından 2014 yılına kadar ki 6 yıllık süreçte yıllık %35’den fazla büyüme kaydetmiştir.Sektöründe sürekli büyüyen ve gelişen bir kuruluş olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Akar Makina, Trex DCAS MES projesine yaptığı yatırımla canlı olarak üretimini takip etmeyi ve verimliliğini arttırmayı hedeflemiştir.