trexDCAS - Mes Systems

trexDCAS Mes Systems

trexDCAS müşterilerinin bilgi teknolojisi çözümlerine ilişkin ihtiyaç ve beklentilerini sektörel bazda karşılayarak çözüm odaklı, sürdürülebilir kalitede ve yerinde destek ile verimlilik ve karlılık artışını destekleyen hizmetler sunar. Güncel ve gelişmiş teknolojik olanakları kullanan, yazılım uzmanlarından oluşan kadrosu ile yalnızca kurumsal bilgi sistemleri geliştirmeye odaklı, projelerinde müşterileri için en uygun olan çözümleri gerçekleştirmek için farklı yazılım platformlarında çözümler sunar.
trexDCAS, üretim sahanız ile sizin aranızdaki dijital bağı kurar, sizin sahadaki gözünüz, kulağınız ve elleriniz olur.

OUR SOLUTIONS With our years of experience and what we learned from our portfolio, we’ve turned into a big family able to develop the solutions it designs and becomes the sole solutions partner of its customers.

Care to have a glance at our original articles offering academic gleanings?

LATEST NEWS

F.A.Q.

Manufacturing Execution Systems (MES) is an online capable and computer based infrastructure used to gather all the methods and tools used in manufacturing.
Manufacturing Operation Management is a methodology used to watch manufacturing processes end-to-end in order to optimize efficiency.
Industry 4.0 is the collective name of a set of technology and value chain organizations concepts.
MES and MOM terms are used interchangeably and define different functions for each production specialist.